Fotele COLORADO - Adirondack Chair - fotele wypoczynkowe

W USA Adirondack Chair należy od ponad 100 lat do najpopularniejszych foteli wypoczynkowych. W Europie widywany jest coraz częściej. W kolekcji HASTE GARDEN Adirondack COLORADO znajduje się już od ponad 10 lat! Teraz dostępny jest również w ofercie naszego sklepu internetowego.

Wyglądający znajomo fotel - znamy bardzo dobrze z filmów z Hollywood lub z witzyt w Ameryce Północnej, z uroczych zdjęć w katalogach biur podroży. W południowych Stanach USA fotel ten stał się synonimem pikników, jego szerokie i uchylone oparcie gwarantuje wygodny wypoczynek z napojem postawionym na szerokim podłokietniku.

Fotele Adirondack pochodzą z Ameryki Północnej, pierwszy z nich zaprojektowany i wykonany został przez Thomasa Lee w 1900 roku służąc jako wyposażenie domu letniego, w którym brakowało mu wygodnego fotela wypoczynkowego.

Jego przyjaciel Harry Bunnell, z zawodu stolarzz (podobno bez zgody Thomasa Lee) wdrożył Adirondack do produkcji oraz opatentował model w 1904 roku pod nazwa "Westport Chair". Kolejne wersje i modele zapisały się w długiej historii tych foteli m.in. pod nazwa Westport Chair, Muskoka Chair, Bearchair.

Adrirondack Chair COLORADO spełnia wszelkie wymagania, które możemy stawiać fotelom tego typu. Jest wykonany z bardzo trwałego drewna, wygodny, składany..... Już niebawem może być Twoim ulubionym miejscem wypoczynku!