Meble ogrodowe w stylu rustykalnym

Rustykalne meble ogrodowe

Styl rustykalny przywodzi na myśl wakacje. Relaks w Prowansji, fascynujące wrażenia wzrokowe i zapachy w basenie Morza Śródziemnego, wędrówki w bezkresnej Skandynawii lub proste, wiejskie meble z pracochłonnymi malunkami cały czas są obecne w stylu rustykalnym. Oryginalnie pomalowane wiejskie meble padały w końcu ubiegłego stulecia często ofiarą mody na antyki. Rekonstrukcje z masywnego drewna są postrzegane jako "wiejskie" i oferuje je się pod szyldem stylu rustykalnego. Naturalne materiały (drewno, żelazo, masywne deski podłogowe, rustykalne płytki z naturalnego kamienia, bawełna, skóra owcza), często sprawiające wrażenie lekkich i jasnych, to najbardziej charakterystyczne cechy stylu rustykalnego.

Ogród znajdujący się przy domu, taras na dachu lub balkon troskliwie zamieniano w zieloną oazę. Promienie słońca malują wzory między drzewami, woda szumi w stawie w ogrodzie, a w dużych donicach z terakoty przepięknie rosną ogromne ilości kwiatów i ziół. Ogrody są balsamem dla duszy, tarasy na dachu z fantazyjnymi donicami pełnymi kwiatów zapraszają do relaksu, a kolacja na balkonie ze świeżymi pomidorami rosnącymi na ścianie domu smakuje jak odprężenie. Meble ogrodowe w stylu rustykalnym dopełniają wyraziście kompletny projekt.

Stół bistro z dwoma pasującymi krzesłami z żelaza malowanego proszkowo i połyskiem przywodzącym na myśl antyki, ażurowe, masywne i stabilne, wniosą styl rustykalny do małej niszy ogrodowej pod ulubionym drzewem lub zaczarują balkon. Klasyczne komplety mebli do siedzenia ze stalowymi podporami i listwami z cennego gatunku drewna - robinii- w stylu rustykalnym zachęcą wielu gości do wesołego przyjęcia w ogrodzie i przypomną o luźnej atmosferze ogródka piwnego. Krzesła ogrodowe, ławki i stoły z masywnego drewna nadają stylowi rustykalnemu skandynawskiej stateczności. Romantyczne bawełniane poduszki z marszczeniami i obszywkami, bawełniane obrusy w stylu rustykalnym, blask świec w migoczących kieliszkach z winem i trzeszczący w piecu na tarasie ogień zachęcają podczas chłodnej letniej nocy do marzeń.

Czy ażurowe, bogate w ornamenty elementy metalowe, proste połączenie stali i drewna, czy meble tylko z masywnego drewna ciepłe jak słońce - odkryjcie Państwo styl rustykalny, który pasuje do Państwa marzeń. Delikatne pnącza kwiatowe, motyw liści, plecionki, eleganckie drewniane łuki lub linie proste, bogata oferta różnych mebli ogrodowych pobudza życzenia. Państwo decydujecie, jak wyobrażacie sobie swój styl rustykalny. Fascynuje on swoją różnorodnością i harmonizuje z bliskim naturze stylem życia. Zabierzcie Państwo do własnego ogrodu czy na swój taras albo balkon wspomnienia z wakacji. Niezależnie od ilości miejsca, dla każdego zakątka znajdzie się mebel w stylu rustykalnym.