Ogrody zimowe - Meble do ogrodów zimowych


Historia ogrodów zimowych

Meble w ogrodzie zimowym

Początki ogrodów zimowych nazywanych również oranżerią datowane są na początki XVI wieku. Używane były wtedy wyłącznie do hodowli roślin w tym pomarańczy, przechowywania roślin w czasie zimy. W XVII wieku klasyczne oranżerie przybrały postać szklarni.
Te zadaszone "ogrody botaniczne" graniczyły prawie zawsze z pokojami dziennymi pięknych domów, biblioteką lub jadalnią. Ich budowa, dekoracje i stan techniczny rozwijały się z roku na rok, pozwalając na coraz lepsze wykorzystanie energii słonecznej i formy domu, wkomponowane były w jego architekturę, stanowiąc jego swoiste upiększenie. Oranżerie nabierały z czasem coraz bardziej wyrafinowanych kształtów, urządzane były również ich wnętrza, kładąc kamień węgielny dla miejsc wypoczynku i stały się tym samym kolebką dzisiejszych ogrodów zimowych. Z małych płaszczyzn szkła w wiktoriańskim stylu z elementami dekoracyjnymi powstały ogrody zimowe będące pięknym uzupełnieniem dla domów, pomieszczeniem dla ludzi i pięknych roślin, uroczych i przytulnych o każdej porze roku.

Meble do ogrodów zimowych

Wnętrze ogrodu zimowego tak jak każde pomieszczenie wymaga indywidualnej aranżacji. W zależności od pomieszczenia domu, z którym graniczy, wyposażone może być w stół z fotelami, przy którym spożywane są posiłki lub jako miejsce wypoczynku i spotkań – urządzone fotelami z taboretem lub bardzo wygodną sofą. W kolekcji HASTE GARDEN znajdziecie Państwo meble z naturalnego drewna w tym z poduchami, które zaprojektowane były do urządzenia zadaszonych tarasów oraz ogrodów zimowych. W ofercie sklepu internetowego na szczególną uwagę zasługują meble wypoczynkowe LIA, MALIBU, KAMEA oraz MONACO. Te różniące się stylem modele mebli pozwalają na urządzenie wnętrza w nowoczesnym i klasycznym stylu. Meble drewniane z robinii potocznie nazywanej akacją nadają kolorytu urządzanemu pomieszczeniu, ale są one również wytrzymałe na zmiany temperatury i wilgotności.

Meble do ogrodu zimowego dostępne w Haste Garden

Ogród zimowy to stosunkowo nowy trend w Polsce. Mogą sobie na niego pozwolić posiadacze domów, ale też oszklonych balkonów. Wystrój takiego wnętrza nie może być oczywiście przypadkowy. By spędzanie czasu w przestrzeni wypełnionej przede wszystkim roślinnością było przyjemne, konieczne jest zagospodarowanie części dostępnego miejsca na strefę wypoczynkową. Oczywiście w strefie relaksu muszą się znaleźć wygodne meble.
Jeśli marzą Państwo o tym, by spędzać zimowe wieczory z lampką wina w swoim zimowym ogrodzie, najpierw trzeba stworzyć ku temu przyjemne warunki. Strefa relaksu powinna być tak urządzona, by można w niej było spędzać długie godziny. Musi być komfortowa i przytulna. Urządzanie takiej przestrzeni powinno zacząć się od mebli ogrodowych. W ogrodzie zimowym doskonale sprawdzą się meble ogrodowe, które mogą być stosowane także na zewnątrz, czyli te dostępne w sklepie Haste Garden.

Aluminiowe i drewniane meble do ogrodu zimowego: komplet wypoczynkowy

W ogrodach zimowych świetnie sprawdzą się ekskluzywne meble, które pozwolą stworzyć wyjątkowe wnętrze. Wybierając meble do ogrodu zimowego warto więc zwracać uwagę na ich jakość. Tak popularne w ostatnim czasie meble ogrodowe technorattanowe nie są najlepszym rozwiązaniem. W Haste Garden prezentujemy nowoczesne meble wykonane z drewna, ale też z aluminium, dzięki czemu można dobrać rodzaje mebla do aranżacji przestrzeni. W naszej ofercie znajdują się gustowne sofy ogrodowe, które oczywiście różnią się między sobą rozmiarem i są w modułowej budowie, co pozwala stworzyć strefę wypoczynkową dla jednej, dwóch lub więcej osób. Szukając mebli ogrodowych do ogrodu zimowego, czyli sof czy kanap, należy szczególną uwagę zwrócić na siedziska. Nasze sofy są wyposażone w miękkie poduszki, które są nie tylko wygodne, ale też wprowadzają przytulną atmosferę.

Fotele w ogrodzie zimowym

W strefie relaksu powinny się również znaleźć wygodne fotele, które są doskonałym wyborem, jeśli chcą Państwo stworzyć idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki fotelom ogrodowym stworzą Państwo przestrzeń, którą będzie można nazwać najlepszą strefą relaksu.

Stolik do ogrodu zimowego

Jakie inne meble powinny zdobić zimowy ogród? Klasyczne drewniane stoliki kawowe. Meble z naturalnych materiałów w stylu klasycznym świetnie wkomponowują się w przestrzeń ogrodu zimowego, a ponadto są bardzo funkcjonalne. Bez tego mebla na tarasie wszystko inne nie miałoby sensu. Fotele, oryginalne meble wypoczynkowe – trudno byłoby korzystać ze strefy relaksu, gdyby nie można było odłożyć na stół ogrodowy czytanej książki, filiżanki z kawą czy kubka herbaty. Bez stolika kawowego niemożliwe byłoby również spędzanie czasu z najbliższymi czy wspólne biesiadowanie.

Co jeszcze powinno się znaleźć w ogrodzie zimowym poza meblami?

Ogród zimowy powinien być przede wszystkim przytulny i wygodny. Ma być idealnym miejscem do cieszenia się zielenią roślin, ale też do podziwiania krajobrazu za oknem. Tak kojąca atmosfera nie stworzy się sama. Oczywiście ważne są meble do ogrodu zimowego i raczej nie powinny to być meble technorattanowe. Ogród zimowy najlepiej się prezentuje gdy jest wyposażony w meble ogrodowe drewniane lub aluminiowe. Oczywiście stworzenie przytulnej atmosfery nie ogranicza się jedynie do wyboru mebli. W ogrodzie zimowym ważne są również dodatki. Jakie w takim razie akcesoria do ogrodu zimowego wybrać? Zimowy ogród pięknie będzie się prezentować, jeśli znajdzie się w nim nastrojowe oświetlenie. Ekskluzywne meble mogą być oświetlone blaskiem świec, lampionów, ale też kinkietów rzucających ciepłe światło. Warto również zainwestować w palenisko gazowe, które będzie odpowiedzią na niskie temperatury – musimy pamiętać bowiem o tym, że mimo oszklenia, warunki pogodowe i czynniki zewnętrzne wpływają na to, jaka temperatura panuje w ogrodzie zimowym.

Jeśli chcą Państwo stworzyć ogród zimowy, który ma być miejscem wypoczynku dla całej rodziny, należy zadbać o niezbędne elementy. Jego użytkowanie będzie znacznie przyjemniejsze, jeśli poza roślinnością, pomyśli się o odpowiednich meblach, które będą piękne, ale też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ogród zimowy musi być zaaranżowany wielozadaniowym wyposażeniem: sofy, fotele, stolik, ale też dodatki – dzięki temu można stworzyć przestrzeń przytulną szczególnie zimą, kiedy warunki atmosferyczne nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystko, co potrzebne jest do urządzenia pięknego ogrodu zimowego dostępne jest w Haste Garden – zachęcamy do zapoznania się z ofertą!