Ogrody zimowe - Meble do ogrodów zimowych

Historia ogrodów zimowych

Meble w ogrodzie zimowym Początki ogrodów zimowych nazywanych również oranżerią datowane są na początki XVI wieku. Używane były wtedy wyłącznie do hodowli roślin w tym pomarańczy, przechowywania roślin w czasie zimy. W XVII-stym wieku klasyczne oranżerie przybrały postać szklarni.
Te zadaszone "ogrody botaniczne" graniczyły prawie zawsze z pokojami dziennymi pięknych domów, biblioteką lub jadalnią. Ich budowa, dekoracje i stan techniczny rozwijały się z roku na rok pozwalając na coraz lepsze wykorzystanie energii słonecznej i formy domu, wkomponowane były w jego architekture, stanowiąc jego swoiste upiększenie. Oranżerie nabierały z czasem coraz bardziej wyrafinowanych kształtów, urządzane były również ich wnętrza kładąc kamień węgielny dla miejsc wypoczynku i stały się tym samym kolebką dzisiejszych ogrodów zimowych. Z małych płaszczyzn szkła w viktoriańskim stylu z elementami dekoracyjnymi powstały ogrody zimowe będące pięknym uzupełnieniem dla domów, pomieszczeniem dla ludzi i pięknych roślin, uroczych i przytulnych o każdej porze roku.

Meble do ogrodów zimowych

Wnętrze ogrodu zimowego tak jak każde pomieszczenie wymaga indywidualnej aranżacji. W zależności od pomieszczenia domu, z którym graniczy, wyposażone może być w stół z fotelami, przy którym spożywane są posiłki lub jako miejsce wypoczynku i spotkań - urządzone fotelami z taboretem lub bardzo wygodną sofą. W kolekcji HASTE GARDEN znajdziecie Państwo meble z naturalnego drewna w tym z poduchami, które zaprojektowane były do urządzenia zadaszonych tarasów oraz ogrodów zimowych. W ofercie sklepu internetowego na szczegolną uwagę zasługują meble wypoczynkowe LIA, MALIBU, KAMEA oraz MONACO. Te różniące sie stylem modele mebli pozwalają na urządzenie wnętrza w nowoczesnym i klasycznym stylu. Meble drewniane z robinii potocznie nazywanej akacją nadają kolorytu urządzanemu pomieszczeniu, ale są one również wytrzymałe na zmiany temperatury i wilgotności.