Ławki do ogrodu

Drewniane i metalowe ławki ogrodowe

Ogrody, chociaż nigdy całkiem nie wyszły z mody, przeżywają obecnie swój renesans. Także poza sezonem każdy ładny dzień spędza się na zewnątrz. Tendencja do wykorzystywania ogrodu jako przedłużenia salonu, stawia wysokie wymagania nie tylko koncepcji samego ogrodu, ale też umeblowaniu ogrodu ławkami, leżakami ogrodowymi i stołami ogrodowymi.

W zależności od tego, czy chcemy mieć typowy ogród przydomowy z miejscem do siedzenia, obszarem, na którym rosną byliny i rośliny drzewiaste oraz ogrodem użytkowym, czy też ukształtowaliśmy sobie raczej prawdziwy ogród przypominający park - wybór ławek do ogrodu powinien wynikać z jego charakteru.

I tak wytrzymałe meble drewniane, pasują do naturalnych ogrodów, w pobliżu kwitnących rabatek. Ławki metalowe nadają się szczególnie do romantycznych ogrodów z roślinami drzewiastymi i barwnymi wyspami kwiatów, szlachetne odmiany drewna i plecionki z tworzyw sztucznych do prawdziwych ogrodów o konsekwentnej stylistyce. Ławka ogrodowa jest prawdopodobnie najistotniejszym meblem ogrodowym, wszystkie inne meble nie są niezbędne i można je w każdej chwili zastąpić.

Dobra ławka ogrodowa powinna być stabilna i naprawdę ciężka i tym samym niezbyt tania, ponieważ powinna wytrzymywać złe warunki pogodowe, uderzenia i nie może być zagrożeniem dla bawiących się dzieci. W Internecie można co jakiś czas znaleźć jakościowo korzystne ławki ogrodowe. Ławka powinna mieć wystarczająco szerokie siedzenie, nie za niskie oparcie i jeśli to możliwe - podłokietnik, ponieważ tylko wtedy naprawdę zachęca do wygodnego spędzania czasu, długich godzin spędzonych na czytaniu i wypoczynku po zakończeniu pracy w ogrodzie. Woda deszczowa powinna bez problemu odpływać; nóżki ławki ogrodowej muszą tolerować wilgoć. Szczególnie praktyczne są ławki ogrodowe, które cały rok mogą stać na zewnątrz, np. wykonane z odpornego drewna robinii. Na rynku dostępne są już jednak delikatniejsze modele w drewna, metalu lub plecionek, które mogą pozostać na swoim miejscu - przynajmniej w sezonie - nawet podczas deszczu chronione pokrowcem. Ten, kto wybrał już swoją ławkę ogrodową, może dostosować do niej resztę zakupów (stół, krzesła, oświetlenie). Kupno zestawu ułatwia wybór, lecz ogranicza możliwości projektowania, ponieważ ogród "żyje" z fantazji, odzwierciedlającej się w przypadkach i niewymuszonych decyzjach.

Zapraszamy do zapoznania się na naszą ofertą: Ławki ogrodowe.